Prawo pracy dla managerów

Szkolenie będzie realizowane w formule wirtualnej

550,00 +23% VAT

Cel szkolenia:

Podczas szkolenia przedstawimy spektrum praktycznej wiedzy na temat zatrudnienia w ramach Kodeksu Pracy, jak również narzędzi ochrony przed zjawiskami mobbingu, molestowania i dyskryminacji.  Przedstawimy sposoby postępowania w przypadku ujawnienia takich zjawisk
w miejscu pracy. W ramach szkolenia zostaną omówione prawa i obowiązki osób zarządzających.

Dodatkowo analizie zostaną poddane szczególne przypadki dotyczące zarządzania pracownikami oraz propozycje rozwiązań problematycznych sytuacji.

 Korzyści dla uczestnika:

  • poznasz zasady prawa pracy pomocne do zarządzania pracownikami
  • zilustrujemy proces zatrudniania, dyscyplinowania i zwalniania pracowników zgodnie z przepisami prawa pracy
  • nabędziesz umiejętności rozwiązywania problemów związanych z zarządzaniem personelem w oparciu o zasady prawa pracy

Adresaci szkolenia:

  • Dyrektorzy jednostek organizacyjnych
  • Wyższa kadra kierownicza
  • Kierownicy liniowy
  • Koordynatorzy zespołów
  • Dyrektorzy Personalni
  • Pracownicy działów personalnych
  • Osoby, które chcą nabyć lub uporządkować wiedzę i umiejętności w zakresie prawa pracy
  1. Prawa i obowiązki kadry menedżerskiej
  • Polecenie wykonania obowiązków – czy pracownik może odmówić wykonania polecenia służbowego?
  • Wydanie umowy o pracę przed przystąpieniu do pracy pracownika – konsekwencje nie dotrzymanie terminu
  • Zakaz dopuszczania do pracy bez ważnych badań lekarskich
  • Zlecanie godzin nadliczbowych – czy pracownik może odmówić pracy w nadgodzinach? Prowadzenia ewidencji godzin pracy pracowników
  • Jednostronne udzielanie urlopów przez pracodawcę – sytuacje. Czy kierownik może odmówić udzielenia urlopu na żądanie?
  • Kiedy zastosować porozumienie zmieniające, wypowiedzenie zmieniające, oddelegowanie do innej pracy
  1. Przeciwdziałanie dyskryminacji i mobbingowi
  • Pytania pracodawcy przy rozmowie kwalifikacyjnej – celowość pytań a dopuszczalność w świetle obostrzeń antydyskryminacyjnych i ochrony danych osobowych
  • Nierówne traktowanie a dyskryminacja
  • Przejawy mobbingu
  • Konsekwencje dla pracownika stosującego mobbing
  • Konsekwencje dla pracodawcy za nie przeciwdziałanie mobbingowi i dyskryminacji
  1. Dyscyplinowanie pracowników
  • Rodzaje kar – kwalifikacje przewinień
  • Terminy jakie należy zachować przy udzielaniu kary
  • Procedura udzielania kar
  1. Rozwiązywanie umów o pracę
  • Trudne przypadki związane z rozwiązywaniem umowy o pracę
  • Kiedy zastosować wypowiedzenie a kiedy dyscyplinarne rozwiązanie umowy o pracę
  • Kwalifikacja przyczyn do wyboru sposobu rozwiązania umowy o pracę
  • Procedura wręczania rozwiązania umowy o pracę

                                                 Iwona Wołkiewicz

Absolwentka Studiów Podyplomowych z Prawa Pracy na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Szkole Głównej Handlowej. Umiejętności trenerskie szkoliła na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego oraz licznych kursach trenerskich. Wieloletni praktyk na stanowiskach Specjalisty ds. Administracji Personalnej, Specjalisty ds. Rozwoju Personelu, HR Business Partner. Doświadczenie zawodowe zdobywała w międzynarodowych korporacjach Coca – Cola HBC, PTK Centertel (Orange), GTS Poland (Grupa T-Mobile), MDDP Outsourcing Kadr i Płac (usługi świadczone m.in. dla firm: Alior Bank, Krono, AccorHotels, Merck). Od 12 lat prowadzi szkolenia z zakresu prawa pracy.

Obecnie pracuje jako wykładowca na Uczelni Techniczno -Handlowej
im. H. Chodkowskiej. Współpracując z Infor prowadzi szkolenia internetowe (Inforakademia), jak również jest prelegentem na licznych Konferencjach organizowanych pod patronatem Gazety Prawnej.

Prowadzi także szkolenia zamknięte dla konkretnych firm zarówno z sektora publicznego jak też z sektora prywatnego. Doradza jak wykorzystać przepisy prawa pracy w elastycznym zarządzaniu przedsiębiorstwem. Proponuje szereg praktycznych rozwiązań usprawniających pracę w dziale kadr.

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane - są to dane, na które zostanie wystawiona Państwu faktura.

Opłata obejmuje:

wykłady oraz materiały szkoleniowe. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Rabaty:

10% dla Klientów PKF Consult

Płatności:

płatność za szkolenie będzie dokonywana na podstawie faktury VAT, zgodnie z terminem płatności na fakturze. Faktura VAT zostanie wystawiona w dniu szkolenia lub w ostatnim dniu szkolenia w przypadku szkoleń wielodniowych i przesłana elektronicznie na adres wskazany w formularzu zgłoszenia.

Godziny szkolenia:

09.30 - 16.00

Szkolenie będzie realizowane w formule wirtualnej. Dlatego ważne jest, by mieli Państwo stabilne łącze internetowe. Link do szkolenia otrzymają Państwo na dzień przed jego terminem.

Skontaktuj się z nami

Karolina Łąkowska
Dyrektor Centrum Edukacji
607 595 131, (22) 560 76 70

Patrycja Lichacy
Koordynator ds. projektów szkoleniowych
693 333 558, (22) 560 76 70

Katarzyna Szymczyk
Koordynator ds. rozwoju i sprzedaży usług szkoleniowych
570 094 969, (22) 495 76 02

Paweł Jaczewski
Menedżer ds. sprzedaży szkoleń

601 832 482, (22) 495 76 02

Szkolenia wg kategorii

Szkolenia wg lokalizacji

Zamów szkolenie

Jeśli nie znalazłeś szkolenia dla siebie, napisz nam, czego potrzebuje Twoja firma.

Informacje o szkoleniach

Dziękujemy! Twój adres e-mail został dodany do bazy danych.

Dlaczego PKF

1

Szkolimy blisko 950 biegłych rewidentów rocznie z zakresu rachunkowości i rewizji finansowej

2

Wysokie kompetencje naszych wykładowców i "wzorcowe" realizowanie programów szkoleń potwierdzone zostały przez wizytacje przedstawicieli KRBR

3

Wysokie kwalifikacje i kompetencje zawodowe pracowników to wzrost konkurencyjności na rynku. Oferowane przez nas szkolenia mają na celu zapewnienie efektywnego rozwoju wiedzy i umiejętności uczestników.

4

Posiadamy 20-letnie doświadczenie w szkoleniu biegłych rewidentów z zakresu rachunkowości i rewizji finansowej na podstawie zezwolenia KRBR

5

W poszukiwaniu optymalnych rozwiązań odrzucamy utarte schematy. Szukamy właściwej drogi, skrojonej na miarę oczekiwań naszych Klientów.

Zaufali nam
PTWP S.A.
Poczta Polska
PAP S.A.
Grupa Lotos S.A.
WSiP S.A.
Prochem S.A.
Sokołów S.A.
Pekaes S.A.
Grupa Wydawnicza Infor S.A.
ZT Kruszwica S.A.
Aplisens S.A.
PKP Intercity Sp. z o.o.
Hawe S.A.
Bumar Sp. z o.o.
Phoenix Pharma Sp. z o.o.
Nasi partnerzy
GoldenLine LinkedIn YouTube Facebook Google+ SlideShare Isuu