Szkolenia zamknięte

"szyte na miarę"

Przeprowadzenie efektywnego szkolenia zamkniętego zwanym szkoleniem „szytym na miarę” z zakresu finansów, rachunkowości, podatków, prawa, zarządzania, kadr i płac, cyberbezpieczeństwa i analizy danych oraz rozwoju osobistego wymaga odpowiedniego przygotowania. 

Analiza potrzeb szkoleniowych

Szkolenia zamknięte w PKF Consult zawsze „szyjemy na miarę”. W związku z tym przed szkoleniem rozmawiamy na temat konkretnych celów, które Klient planuje osiągnąć i grupie odbiorców szkolenia, a także dostosowaniu szkolenia do zwyczajów i specyfiki Firmy. Program szkolenia jest zawsze wstępna propozycją, którą Klient modyfikuje uwzględniając kluczowe zagadnienia. Zwracamy uwagę na to, kto powinien być szkolony i na jakie kompetencje należy zwrócić szczególną uwagę.  Podczas analizy potrzeb szkoleniowych nie zakładamy gotowych rozwiązań. Rozmawiamy i zadajemy pytania, a jednocześnie doradzamy ponieważ wiemy, że dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać najlepszy dla Klienta model współpracy. Przykładowo, szkolenie Finanse dla niefinansistów zorganizowaliśmy w ponad 20 różnych wersjach dostosowanych do różnego rodzaju potrzeb Klientów. 

Podczas analizy potrzeb szkoleniowych doradzimy Klientowi w wyborze odpowiedniego rozwiązania. Jednocześnie raz na jakiś czas odradzimy organizację szklenia w określonej formie, albo zaproponujemy inną, naszym zdaniem efektywniejszą. Ostateczna decyzja zawsze należy do Klienta. 

Projektowanie i przygotowanie szkolenia

Podczas tego etapu zapadają decyzje o treściach, które będą prezentowane na szkoleniu, konkretnych case study z pracy Klienta, a przede wszystkim po analizie potrzeb szkoleniowych dobieramy odpowiedniego Trenera do realizacji szkolenia zamkniętego. 

Na tym etapie ustalamy też formę szkolenia, tj. wybieramy spośród on-line, e-learning, stacjonarne, wyjazdowe. Często łączymy formy szkolenia „szytego na miarę” np. prowadzimy szkolenie stacjonarne, a potem konsultacje on-line, albo przekazujemy Klientowi treści do e-learningu, a następnie organizujemy warsztat podsumowujący w formie stacjonarnej.

Ustalamy też ramy czasowe i miejsce realizacji szkolenia. 

Przygotowanie materiałów szkoleniowych

Po analizie potrzeb szkolenia oraz po zaprojektowaniu i przygotowaniu formy i ramowo treści szkolenia Trener przygotowuje materiały szkoleniowe oparte na temacie szkolenia, który Klient chce realizować. Jednocześnie przygotowując materiały do szkolenia zamkniętego pamiętamy, by były one przejrzyste i czytelna dla Klienta i stanowiły pomoc nie tylko w dniu szkolenia, ale też podczas codziennej pracy. Na tym etapie przygotowujemy też arkusze oceny szkolenia. 

Organizacja szkolenia

Szkolenie on-line

Przed realizacja szkolenia przesyłamy Klientowi link do MS Teams, albo ClickMeeting z informacjami organizacyjnymi (sposób logowania, weryfikacja uczestników dołączających do spotkania oraz kwestie techniczne – obsługiwane przeglądarki internetowe itp.) . W dniu szkolenia dbamy o punktualność, zapewnienie odpowiedniej ilości przerw w szkoleniu (w celu maksymalnej koncentracji uczestników), a także dokładamy wszelkiej staranności w trosce o bezpieczeństwo przekazywanych na szkoleniu informacji, aby na szkoleniu pojawiły się tylko osoby z listy określonej przez Klienta. Dbamy o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół organizacji szkolenia. 

Organizujemy również konferencje z użyciem Green Roomu - zapytaj nas o szczegóły

Klient ma zapewnione materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia ukończenia szkolenia w formie elektronicznej. 

Szkolenie e-learning

Po analizie potrzeb szkoleniowych i zaprojektowaniu oraz zaplanowaniu szkolenia, Trener przystępuje do nagrania szkolenia w formie treści e-learningowych, a następnie w umówionym czasie przekazujemy je Klientowi, który ma je do dyspozycji w wybranym przez siebie czasie. 

Jest to forma warta rozważenia w przypadku tematów szkoleń, z których wiedza szybko się nie zdezaktualizuje. Nie rekomendujemy szkoleń nagrywanych w formie e-learningu w tematach, które dynamicznie się zmieniają np. prawo podatkowe. 

Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia ukończenia szkolenia w formie elektronicznej. 

Szkolenie stacjonarne

Organizując szkolenie zamknięte stacjonarne po ustaleniu miejsca jego realizacji (w siedzibie Klienta, w siedzibie PKF (w Warszawie, w Łodzi, w Gdańsku, we Wrocławiu, w Katowicach, w Poznaniu, albo w Opolu), bądź w wynajętej sali konferencyjnej i po ustaleniu terminu szkolenia przystępujemy do realizacji. Organizacja rzutnika, ekranu i innych (np. flipchart) leżą po naszej stronie. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy realizujemy szkolenie u Klienta w Sali konferencyjnej – wtedy rzutnik, ekran i flipchart zapewnia Klient. 

Zapewniamy materiały szkoleniowe oraz piśmiennicze oraz zaświadczenia ukończenia szkolenia w formie papierowej. 

Szkolenie wyjazdowe

Szkolenie wyjazdowe organizujemy na podobnych zasadach jak szkolenie stacjonarne. Dodatkowo wspólnie ustalamy kwestie związane z rezerwacją noclegów i sali szkoleniowej a także transportu uczestników. 

Ocena szkolenia 

Po szkoleniu prosimy uczestników o ocenę szkolenia na podstawie następujących pytań.

 • Jak oceniasz stopień realizacji programu szkolenia?
 • Jak oceniasz przydatność szkolenia?
 • Czy trener był dobrze przygotowany do zajęć?
 • Czy trener dobrze zarządzał czasem?
 • Czy zajęcia były prowadzone w uporządkowany i przystępny sposób?
 • Czy prowadzący odpowiadał wyczerpująco na zadawane pytania?
 • Jak oceniasz jakość materiałów szkoleniowych?
 • Jak oceniasz organizację szkolenia?
 • W jakich innych szkoleniach chciałbyś (chciałabyś) wziąć udział?
 • Zostawiamy też miejsce na luźne uwagi uczestników.
 • Na życzenie Klienta modyfikujemy zestaw pytań oceniających szkolenie.

Kontakt i dodatkowe konsultacje po szkoleniu

Jeśli na etapie analizy potrzeb szkoleniowych i projektowania szkolenia przyjmiemy jako opcję możliwość kontaktu i konsultacji (telefoniczna, e-mailowa, videokonferencja) wtedy wspólnie ustalamy sposób realizacji tych konsultacji po szkoleniu.  

Co należy wziąć pod uwagę organizując szkolenie zamknięte? 

Wielkość grupy szkoleniowej. Optymalna wielkość grupy szkoleniowej to 7 - 15 osób (w zależności od tematu szkolenia i sposobu jego realizacji). Taka liczebność zapewnia interakcję, omówienie case study z pracy uczestników i jednocześnie efektywny przebieg szkolenia. Grupy poniżej 10 osób rekomendujemy jako warsztaty z licznymi ćwiczeniami i stadiami przypadku. Organizując grupę powyżej 15 osób rekomendujemy szkolenia z zakresu podatków, na którym omawiamy bieżące zmiany i takie na którym uczestnicy słuchają i przyswajają nową wiedzę jednocześnie zadając pytania oparte o pracę codzienną. Nie rekomendujemy grup powyżej 12 osób na interaktywne warsztaty szkoleniowe – zbyt mało czasu zostanie poświęconych każdemu z uczestników przez co szkolenie może nie spełnić w pełnie standardów efektywnego warsztatu. 

Skład grupy. Organizując szkolenie zamknięte pracowników należy wziąć pod uwagę skład grupy przede wszystkim w aspekcie połączenia pracowników z różnych działów tak, aby treści przekazywane przez trenera były użyteczne dla uczestników.

Obecność przełożonych. Organizując szkolenie zamknięte należy wziąć pod uwagę obecność przełożonych. Uczestnictwo przełożonych w szkoleniu należy szczególnie rozważyć w sytuacji warsztatów z zakresu rozwoju osobistego (kompetencji miękkich) podczas których trener często wchodzi w interakcję z uczestnikami.

Zalety szkolenie zamkniętego w PKF Consult

✔  Szkolenie „szyte na miarę” dla Twoich pracowników

✔  Swobodna komunikacja w gronie pracowników Firmy

✔  Omówienie case study dotyczących tylko Twojej Firmy

✔  Szkolenie zorganizowane w dogodnym miejscu i czasie dla Ciebie i Twoich pracowników. 

✔  Przy większej grupie uczestników – oszczędność pieniędzy względem szkolenia otwartego. 

Kiedy warto zorganizować szkolenie zamknięte?

✔  Zależy Ci na szkoleniu w dogodnym miejscu i czasie.

✔  Masz mało czasu na organizację szkolenia i nie chcesz czekać na termin szkolenia otwartego. 

✔  Chcesz omawiać na szkoleniu wiele tematów pod kątem Twojej firmy, lub omawiać poufne informacje dla Twojej firmy. 

✔  Szukasz szkolenia dla grupy minimum 5 pracowników. 

Szkolenie zamknięte - kryterium 100% ceny - czy to się opłaca? 

Szkolenia w PKF Consult są prowadzone przez praktyków (często z wieloletnim stażem) posiadających odpowiednią wiedze teoretyczną. Dzięki czemu Twoi pracownicy otrzymują nie tylko wiedzę przekazaną w odpowiedniej formie, ale przede wszystkim praktykę i narzędzia ułatwiające podejmowanie dobrych decyzji. 

Wybór szkolenia opartego na kryterium 100% ceny czasami bywa ryzykowny zarówno dla Trenera, Klienta jak i uczestników. Weź pod uwagę:

✔  Cena szkolenia to nie tylko kwota widniejąca na fakturze. To przede wszystkim czas Twoich pracowników poświęcony w dniu szkolenia. Wybierając szkolenie na podstawie kryterium 100% ceny, ryzykujesz możliwość powtórki szkolenia, gdy wiedza i doświadczenie Trenera nie będą adekwatne do oczekiwań Twoich i Twoich pracowników.

✔  Dobra decyzja Twojego pracownika to tysiące, a czasem setki tysięcy złotych oszczędzone dla firmy, zła decyzja może spowodować straty. Warto szkolić się u sprawdzonych dostawców szkoleń, aby na szkoleniu otrzymać wiedzę i odpowiedzi na pytania będące podstawą samych trafnych decyzji. 

✔  Proces analizy potrzeb szkoleniowych i planowania oraz projektowania szkolenia to również czas, który poświęcasz. W Centrum Edukacji PKF organizujemy szkolenia od ponad 20 lat i masz pewność, że zrozumiemy Cię, potrzeby Twoje i pracowników. Gwarantujemy dobór najlepszego trenera do realizacji Twojego szkolenia zamkniętego.

✔  Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz posiadamy Standard Usług Szkoleniowo Rozwojowych SUS 2.0 (jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych), co świadczy o najwyższym poziomie szkoleń organizowanych przez PKF. 

✔  Dysponując bazą 93 trenerów jesteśmy w stanie wybrać najlepszego dla Ciebie do realizacji określonego szkolenia. 

Klienci doceniają szkolenia zamknięte w PKF. Szkolenie to nie tylko program i realizacja. To także analiza, projektowanie i przygotowanie szkolenia do potrzeb uczestników. 

Klienci doceniają szkolenia zamknięte w PKF. 
Szkolenie to nie tylko program i realizacja. To także analiza, projektowanie i przygotowanie szkolenia do potrzeb uczestników. 

Zobacz jeszcze: Szkolenia dofinansowane - do 100% dofinansowania szkoleń dla Twojej firmy.