Aktualności

PKF Consult - Centrum Edukacji

magnifying-glass-near-globe.jpg
PKF Worldwide Tax Update 2023 - Międzynarodowa aktualizacja podatkowa - już dostępna!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z trzecią aktualizacją podatkową wydaną w tym roku przez PKF International. Przygotowana analiza uwzględnia zmiany obejmujące aż 23 rynki –  każdy z nich opatrzony jest komentarzem naszego międzynarodowego zespołu.Zapraszamy do lektury!


czytaj dalej #PKF #podatki
wide-angle-shot-single-tree-growing-clouded-sky-during-sunset-surrounded-by-grass.jpg
30 lat PKF w Polsce!

Każde drzewo jest tak silne jak jego korzenie i tak owocne, jak bujne jego gałęzie. Każda firma bazuje na ludziach i to oni pracują na jakość jej owoców. Nasza siła tkwi w tym, że potrafiliśmy zebrać zespół który pomógł nam to drzewo zasadzić, pielęgnować i dbać o jego rozwój.30 lat. Tak naprawdę to ponad 30 - od tylu lat firma PKF Polska działa na rynku. Zaczynaliśmy skromnie, od kilku osób w wynajmowanym na cele biurowe mieszkaniu, ale za to z hukiem! Już na samym początku zaliczyliśmy pożar (nie przez nas spowodowany !) i utratę całego firmowego sprzętu... W tamtej chwili można było całkiem dobrze ocenić, jaki charakter będzie miała nasza działalność. Czemu? Ponieważ zetknęliśmy się z przeciwnością losu, ale niezrażeni tym natychmiast ruszyliśmy dalej.


czytaj dalej #30lat#PKF#historia#rozwój
beautiful-camel-nature-near-sea-egypt-background_261642-2785.jpg
Obligatoryjne szkolenia wyjazdowe- orientalny Oman

Czas letnich urlopów powoli się kończy. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy jeszcze jedną ofertę wyjazdowych szkoleń obligatoryjnych w Omanie w terminie 18 – 25.10.2023 r.


czytaj dalej #szkolenia #PKF #wyjazdowe
Ocean Cay.jpg
Obligatoryjne szkolenia wyjazdowe - Rejs Karaibska Przygoda

Rejsy wycieczkowe to wspaniała forma podróży, która pozwala połączyć szkolenia, wypoczynek na pokładzie luksusowego statku ze zwiedzaniem miast. Statki wycieczkowe to pływające kurorty, w których nie brakuje atrakcji, takich jak: kluby z muzyką na żywo, pokłady słoneczne z basenami, zjeżdżalnie, jacuzzi, symulator do surfingu, siłownia, ścianka wspinaczkowa, lodowisko, centrum spa czy teatr. 


czytaj dalej #szkolenia #PKF #wyjazdowe
Polski Ład
Zmiany w Polskim Ładzie od 1 lipca 2022 roku [PROJEKT USTAWY]

Projekt zmiany Polskiego Ładu pojawił się 24 marca 2022 roku na stronie Rządowego Centrum Legislacji. Przepisy w zaproponowanym brzmieniu wprowadzają znaczące zmiany w sposobie rozliczeń podatkowych szerokiego grona podatników. 


czytaj dalej #PolskiŁad #Tax #Podatek
register-now-application-information-concept.jpg
AHK Polska oraz Centrum Edukacji PKF organizatorami webinaru

W dniu 27 kwietnia br CE PKF wraz z AHK Polska zorganizowało webinar pt: "Jak zarządzać ryzykiem rynkowym w niepewnych czasach". Na webinarze zostały zaprezentowane aktualne wyzwania stojące przed decydentami w kontekście zarządzania ryzykiem rynkowym. Rozwinięta została tematyka odnosząca się do utrzymania lub powiększania przewagi konkurencyjnej z wykorzystaniem instrumentów rynku finansowego. Prelegent, Pan Hubert Łąkowski udzielił uczestnikom webinaru wskazówek, jak efektywnie realizować proces hedgingu operacyjnego w firmie i na co zwracać uwagę w relacjach biznesowych z instytucjami finansowymi.


czytaj dalej #webinar #AHK #PKF
AdobeStock_337845791.jpeg
Pomoc dla Ukrainy - zmiany w prawie i podatkach

Eksperci PKF Consult przygotowali praktyczne omówienia przepisów prawno-podatkowych związanych z pomocą obywatelom Ukrainy. Zapraszamy do lektury.


czytaj dalej #Ukraina #Ukraine #Prawo
Ulga dla kasy średniej
Polski Ład, a ulga dla klasy średniej

Ustawa „Polski Ład” weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jednym z elementów jest budząca wiele wątpliwości jest ulga dla klasy średniej. Jest to całkowicie nowe rozwiązanie w polskim systemie podatkowym. Zagadnienia związane z ulgą dla klasy średniej wymagają dalszego śledzenia.


czytaj dalej #polskilad #ulga #podatki
Dyrektywa Work-Life Balance 2022
Dyrektywa Work-Life Balance 2022 - zmiany dla pracodawców

Do 2 sierpnia 2022 r. polski ustawodawca ma obowiązek dokonania implementacji dyrektywy work-life balance do polskiego porządku prawnego poprzez uchwalenie ustawy zmieniającej m.in. Kodeks pracy.


czytaj dalej #dyrektywaUE #ue #przedsiebiorcy
Polski ład - szkolenia
Polski Ład - szkolenia, case study i sesja pytań i odpowiedzi

Ustawa z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (dalej: „Polski Ład”) weszła w życie (z pewnymi wyjątkami) z dniem 1 stycznia 2022 r.


czytaj dalej #polskilad #przedsiebiorcy #podatki
Polski ład, podatki, przedsiębiorcy
Polski Ład - rewolucja podatkowa dla przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie: Jaką wybrać formą prowadzenia działalności po wejściu w życie Polskiego Ładu? W artykule ekspertów PKF przedstawiamy najistotniejsze zmiany dla przedsiębiorców oraz ich skutki.


czytaj dalej #polskilad #przedsiebiorcy #podatki
Ochrona sygnalistów
Czas na ochronę sygnalistów!

Państwa objęte obowiązkiem wdrożenia Dyrektywy o ochronie sygnalistów (Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1937 w tym Polska rozpoczęły już przygotowania i procedurę legislacyjną.


czytaj dalej #dyrektywaUE #ue
Projekt nowelizacji Kodeksu Spółek Handlowych

Od roku 2019 Ministerstwo Aktywów Państwowych pracowało nad uregulowaniem w Kodeksie spółek handlowych tzw. prawa holdingowego. Powołano specjalną komórkę - Komisję do spraw Reformy Nadzoru Właścicielskiego, która w lipcu ubiegłego roku przedstawiła Projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks spółek handlowych oraz niektórych innych ustaw (dalej: „Projekt” lub „Nowelizacja”). 


czytaj dalej