Szkolenia otwarte // Bezpieczeństwo i analiza danych

Bezpieczeństwo danych firmy cały czas zyskuje na znaczeniu. Skuteczny atak hakerski to nie tylko wyciek danych. Brak odpowiedniego zabezpieczenia danych w firmie to przede wszystkim utrata wizerunku i reputacji, a co za tym idzie zaufania Klientów i Kontrahentów z firmy. Ich odejście to może mieć dla firmy niepowetowane skutki. Warto się przed tym zabezpieczyć poprzez uczestnictwo w szkoleniach przybliżających tematykę cyberbezpieczeństwa (bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni).Bezpieczeństwo danych to również ochrona danych osobowych firmy. Część firm zwraca uwagę na zabezpieczenie systemów teleinformatycznych jednocześnie nie przykładając należytej staranności do kwestii związanych z Ustawą o ochronie danych osobowych oraz przepisami RODO.  więcej

KATEGORIE

Jednym z założeń RODO jest tzw. „polityka czystego biurka” oznaczająca, że na biurku i w miejscach widocznych nie powinny być „przechowywane” żadne dane osobowe jak np. klejące karteczki z telefonami Klientów, czy otwarte kalendarze z danymi teleadresowym. 

Nasi Trenerzy zwracają uwagę nie tylko na przechowywanie danych osobowych w systemach teleinformatycznych czy ochronie danych osobowych w firmie. Szkolenia z ochrony danych oraz polityki bezpieczeństwa danych w firmie to nie tylko teoria „Co należy zrobić, aby zapobiec wyciekowi danych?” Szkolenia o ochronie danych osobowych i te dotyczący bezpiecznego przechowywania danych to przede wszystkim praktyka. 

Trenerzy zwracają uwagę na kwestie nieoczywiste, np. na potencjalne ryzyko utraty danych w drodze do domu, albo do Klienta. Przykładową sytuacją, o której mówią trenerzy jest zostawianie laptopa służbowego w samochodzie. W przypadku kradzieży samochodu istnieje duże ryzyko naruszenia danych osobowych, a taką sytuację należy zgłosić do Urzędu Ochrony Danych Osobowych w ciągu 72 godzin. W ciągu 72 godzin zegarowych… zatem jeśli do naruszenia dojdzie w piątek po południu to licznik 72 godzin odlicza również przez weekend. 

Analiza danych

Żyjemy w czasach, gdy możliwość potencjalnych decyzji jest coraz większa i jednocześnie mamy coraz mnie czasu, aby dokonać właściwego wyboru…

Właściwe decyzje biznesowe to rozwój firmy, błędne decyzje to straty. 

Kluczowym narzędziem do analizy danych jest MS Excel, który sprawdza się szczególnie w finansach. Znając formuły finansowe w excelu, a także aspekty związane z controllingiem finansowym możemy oprzeć swoje decyzje na obszernej bazie danych i tym samym znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo ich trafności. 

Zapraszamy na szkolenia dotyczące Excela w praktyce finansisty. To nie wszystko… Każda osoba mająca do przeanalizowania duże obszary danych powinna wziąć udział w szkoleniu z analizy finansowej. Prowadzący je trenerzy to osoby mające obszerną wiedzę teoretyczną, którą każdego dnia przekuwają na praktykę. 

Umiejętność czytania bilansu oraz sprawozdania finansowego przedsiębiorstwa, umiejętność wykrywania fałszerstw w sprawozdaniach finansowych oraz dobra znajomość Excela to podstawy do skutecznej analizy sytuacji swojej firmy. 

Jeśli szukasz całego cyklu szkoleniowego dotyczącego bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, a także analizy danych napisz do nas – porozmawiamy o wyzwaniach Twoich i Twojej firmy i dobierzemy najlepsze rozwiązanie.