Cel szkolenia
Celem szkoleń jest świadomość uczestników na temat zagrożenia, m.in. ataki phishingowe i techniki socjotechniczne. Inteligentne przykłady, jak inteligentne faktury („Nieopłacona FV”), pendrive'y znalezione na parkingu, czy konsekwencje podzielone na hasła, uczestnicy lepiej analizują ryzyko ryzyka. Wizualizacja tych generacji, które generują wyobraźnię, co przekłada się na większe zagrożenia wobec cyberprzestępców.
Po szkoleniu kursanci mogą nie tylko reagować na zagrożenia w cyberprzestrzeni, ale także skutecznie nie reagować, minimalizując ryzyko dla siebie i organizacji.
Korzyści dla uczestników szkolenia
Szkolenie w zakresie ryzyka i zrozumiały sposób rozpatrywania poszczególnych oraz schematów ataków hakerskich, a także identyfikuje zagrożenie związane z korzystaniem z Internetu. Szczególną uwagę zwracamy na zjawiska socjotechniki, wyjaśniając, dlaczego jest ono tak niebezpieczne. Motto przewodnie szkoleń, „Pomyśl zanim klikniesz”, konieczne jest świadomego działania.
Każdy z nas otrzymuje wiedzę i doświadczenie nie tylko w szkołach, na studiach czy kursach, ale także w życiu. Niestety, nasze ograniczenia, które ograniczają się do bezpieczeństwa, mogą być dostępne dla nas, jak i dla organizacji, w której pracujemy. Hakerzy są biegli w zwykłym przypadku luk w świadomości, jak i w naszych przyzwyczajeniach.
Adresaci szkolenia
Obecnie pracownicy narażeni są na częstsze ataki internetowe z wykorzystaniem rożnego rodzaju socjotechnik. Uczestnicy szkolenia budują świadomość o tego typu zagrożeniach i nabywają umiejętności radzenia sobie z tym niebezpieczeństwem. Obecnie straty wynikające z udanego ataku na firmę, czy urząd mogą być bardzo kosztowne. Szkolenie kierowane jest do dyrektorów urzędów pracy oraz rady rynku pracy.
1. Wprowadzenie tematu szkolenia – rola cyberbezpieczeństwa w szybko zmieniającym się świecie w oparciu o normę PN-ISO/IEC 27001:2023 standaryzującą systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji.
2. Reputacja przychodzi piechotą, a odjeżdża Ferrari” czyli straty wynikające z udanego ataku na organizacje, przykłady z życia
3. Rola analizy ryzyka, polityk, regulaminów w procedur w Systemie Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w organizacji. Czym jest NIS-2 oraz norma PN-EN ISO/IEC 27001:2023
4. Mamy blackuot – czy może być skutkiem cyberataku? Czy jesteśmy przygotowani na życie bez prądu przez dłuższy czas?
5. OSINT – co to jest biały wywiad, czyli jak i gdzie szukać informacji w sieci;
6. Bezpieczeństwo haseł
• budowa haseł,
• mnemotechniki
• przechowywanie haseł,
• bezpieczniejsze metody logowania
• praktyczne wskazówki dla użytkowników.
7. Identyfikowanie ataków cyfrowych. „Pomyśl zanim klikniesz” - Rodzaje ataków hackerskich skierowane na pracowników biurowych. Kampanie Phishingowe. Przykłady z życia – zasady i wskazówki;
8. Podstawy bezpiecznego korzystania ze smartfonu, tabletu podczas podróży służbowych; Przykłady ataków na urządzenia mobilne m.in. wiadomość o dopłacie do przesyłki czyli rodzaj ataku w czasie rzeczywistym.
9. Bankowość elektroniczna - kierunki i trendy autoryzacji transakcji;
10. Bezpieczne korzystanie z poczty elektronicznej – zasady i wskazówki;
11. Bezpieczne korzystanie z sieci bezprzewodowych – WI-FI. Rodzaje ataków z wykorzystaniem na sieci bezprzewodowe;
12. Profil zaufany, a kwalifikowany podpis cyfrowy;
13. Przykłady kradzieży danych oraz wycieku czyli do czego cyberprzestępcy mogą wykorzystać nasze dane? Do czego może doprowadzić zgubiony pendrive tj. Kradzież tożsamości. Czym jest „Cebulka”? czyli handel danymi w sieci.
14. Podsłuchy w XXI wieku - Prezentacja gadżetów umożliwiających podsłuch, nagrywanie obrazu czy odczyt kart bankomatowych, czyli na co zwrócić uwagę, aby nie zostać nagranym przez petenta.
15. Gdzie szukać informacji związanych z bezpieczeństwem w sieci w celu zminimalizowania ryzyka ataku.
16. Cyberhigiena w sieci, czyli zbiór zasad i reguł postpowania dla pracowników zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym

Piotr Słupczyński
Praktyk, Ekspert ds. ochrony informacji Absolwent studiów MBA na Wydziale Informatyki w Polsko - Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Absolwent studiów podyplomowych Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych o kierunku „Bezpieczeństwo Wewnętrzne” oraz absolwent Centrum Nauk Sądowych Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu „Prawa dowodowego i nauk pokrewnych”. Od ponad dwudziestu lat związany z bezpieczeństwem informatycznym. Były aplikant, a następnie kurator zawodowy w Sądzie Okręgowym dla Warszawy Pragi. Od piętnastu lat zajmujący się ochroną informacji niejawnych, biznesowych i osobowych. Zaangażowany szkoleniowiec zajmujący się podnoszeniem świadomości uczestników w zakresie bezpieczeństwa informatycznego, cyberbezpieczeństwa, socjotechnik itp.
Wykładowca na studiach MBA Cyberbezpieczeństwo w Collegium Humanum międzynarodowej uczelni niepublicznej oraz w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku na kierunku „Business Intelligence. Zarządzanie sukcesem organizacji”.
Autor szeregu fachowych artykułów z zakresu cyberbezpieczeństwa opublikowanych m.in. w dwumiesięczniku „Ochrona i Bezpieczeństwo Obiektów i Biznesu” oraz wielu autorskich programów szkoleń odwołujących się do metodyki nauczania.
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej.
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane - są to dane, na które zostanie wystawiona Państwu faktura.
Płatność za szkolenie będzie dokonywana na podstawie faktury VAT, zgodnie z terminem płatności na fakturze. Faktura VAT zostanie wystawiona w dniu szkolenia lub w ostatnim dniu szkolenia w przypadku szkoleń wielodniowych i przesłana elektronicznie na adres wskazany w formularzu zgłoszenia.
Szkolenie będzie realizowane w formule wirtualnej. Dlatego ważne jest, by mieli Państwo stabilne łącze internetowe. Link do szkolenia otrzymają Państwo na dzień przed jego terminem.
W cenie szkolenia
- Czas trwania
1 dzień / 8h (wykłady) -
Materiały szkoleniowe
w formie elektronicznej -
Język
szkolenie w języku polskim -
Certyfikat / zaświadczenie
o ukończeniu szkolenia
Zobacz także
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania do szkolenia?

Katarzyna Luberska
Asystentka ds. szkoleń
tel. 693 333 558