Cel szkolenia
Każdy z nas ma doświadczenia nabyte w życiu. Uczymy się w szkole, na studiach, kursach, warsztatach, ale też na co dzień. Nasze nawyki i zachowania, wydają nam się bezpieczne. Jednak mogą stanowić niebezpieczeństwo dla organizacji. Pamiętać należy o tym, że hakerzy bardzo szybko i skutecznie znajdują „dziury” zarówno w systemach bezpieczeństwa firmy oraz przyzwyczajeniach ludzkich.
Szkolenie ma na celu podniesienie świadomości odbiorcy przy pomocy prezentowanych przykładów. Podanie w jasny sposób wiedzy teoretycznej i przykładów zagrożeń skutkuje pobudzeniem wyobraźni odbiorcy przez co jest on bardziej ostrożny w kwestii zagrożeń w #cyberprzestrzeni. Po zakończeniu szkolenia kursant ma umiejętności dotyczące zagrożeń internetowych, odpowiedniej reakcji na nie oraz umie je rozpoznawać.
Uczestnik zdobywa wiedzę na temat „dobrych praktyk” i zachowania „Cyberhigieny” w obsłudze urządzeń elektronicznych. Podczas szkolenia przedstawione zostaje również w jaki sposób hacker może wykorzystać skradzione dane osobowe czyli dokonać kradzieży tożsamości - pobudza to wyobraźnie odbiorcy przez identyfikowanie się z ofiarą.
Korzyści dla uczestników szkolenia
- Po zakończeniu szkolenia uczestnik ma umiejętności dotyczące zagrożeń internetowych, odpowiedniej reakcji na nie oraz umie je rozpoznawać.
- Podczas szkolenia przedstawione zostanie również w jaki sposób hacker może wykorzystać skradzione dane osobowe - pobudza to wyobraźnię odbiorcy przez identyfikowanie się z ofiarą.
- Podczas prezentacji trener zademonstruje i omówi różne gadżety, dotyczące omawianych kwestii bezpieczeństwa np. okulary z kamerą, żarówkę z kamerą, podsłuchy, karty kredytowe i ich zabezpieczenia.
- Słuchacz po szkoleniu zdaje sobie sprawę czym grożą złe nawyki w pracy z komputerem lub urządzeniem mobilnym i jakie mogą mieć konsekwencje.
- Ponadto uczestnik będzie miał świadomość jakie są symptomy zainfekowania komputera, czym są „dobre praktyki” w pracy z urządzeniami elektronicznymi oraz jak bronić się przed przedstawiani zagrożeniami.
Adresaci szkolenia
- Pracownicy banków
- Pracownicy urzędów
- Inni pracownicy biurowi
- Księgowi
- Kontrolerzy finansowi
- Pracownicy biur rachunkowych
- Osoby spoza działów IT
- Osoby, które chcą nabyć lub uporządkować wiedzę i umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa
- Teoria – ewolucja internetu oraz rola podnoszenia świadomości w bezpieczeństwie informatycznym.
- Przykłady ataków z ostatniego okresu z wykorzystaniem socjotechnik.
- Wskazówki - Jak chronić się przed zagrożeniami w cyberprzestrzeni?
- Wprowadzenie tematu szkolenia;
- Podstawowe zasady bezpieczeństwa pracy na komputerze;
- OSINT – co to jest biały wywiad, czyli jak i gdzie szukać informacji w sieci;
- Symptomy zainfekowania komputera – przykłady ataków;
- Bezpieczeństwo haseł – budowa, przechowywanie oraz inne bezpieczniejsze metody logowania;
- Informacje o atakach na użytkowników – socjotechnika, phishing, spearphishing, malware, pharming, spoofing, spam, spim, scam. Przykłady z życia;
- Podstawy bezpiecznego korzystania ze smartfonu, tabletu;
- Bankowość elektroniczna - kierunki i trendy autoryzacji transakcji;
- Bezpieczne korzystanie z poczty elektronicznej – zasady i wskazówki;
- Bezpieczne korzystanie z sieci bezprzewodowych – Wi-Fi. Rodzaje ataków z wykorzystaniem na sieci bezprzewodowe;
- Do czego cyberprzestępcy mogą wykorzystać nasze dane? Kradzież tożsamości.
- Prezentacja gadżetów umożliwiających podsłuch, nagrywanie obrazu czy odczyt kart bankomatowych, czyli na co zwrócić uwagę, aby nie zostać nagranym;
- Profil zaufany, a kwalifikowany podpis cyfrowy;
- Cyberhigiena w sieci, czyli zbiór zasad i reguł postępowania dla pracowników zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym;
- Quiz
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej.
Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane - są to dane, na które zostanie wystawiona Państwu faktura.
Płatność za szkolenie będzie dokonywana na podstawie faktury VAT, zgodnie z terminem płatności na fakturze. Faktura VAT zostanie wystawiona w dniu szkolenia lub w ostatnim dniu szkolenia w przypadku szkoleń wielodniowych i przesłana elektronicznie na adres wskazany w formularzu zgłoszenia.
Szkolenie będzie realizowane w formule wirtualnej. Dlatego ważne jest, by mieli Państwo stabilne łącze internetowe. Link do szkolenia otrzymają Państwo na dzień przed jego terminem.
W cenie szkolenia
- Czas trwania
1 dzień / 8h (wykłady) -
Materiały szkoleniowe
w wersji elektronicznej -
Język
szkolenie w języku polskim -
Certyfikat / zaświadczenie
o ukończeniu szkolenia -
Konsultacje
15 dni po szkoleniu
Zobacz także
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania do szkolenia?
Karolina Łąkowska
Dyrektorka Centrum Edukacji
tel. 607 595 131