Szkolenia otwarte // Kadry i płace

Szkolenia z prawa pracy, kadr i płac w PKF Consult zawsze obejmują najnowszy stan prawny omawianych ustaw (na dzień szkolenia), a także planowane zmiany przepisów. Trenerzy omawiają nie tylko zmiany w przepisach, ale też orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz Stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy.  Dzięki przełożeniu zdobytej wiedzy na praktykę unikniesz ryzyka dotkliwych kar w przypadku kontroli przed Państwową Inspekcją Pracy.  więcej

KATEGORIE

Zanim opowiemy o szkoleniach, postawmy się na miejscu osoby odpowiedzialnej za kadry i płace w firmie… 

Solidna wiedza potrzebna do pracy kadrowej jest oparta na dwóch filarach: 

1. Znajomości narzędzi potrzebnych w codziennej pracy i umiejętność praktycznego ich wykorzystania. Mowa tu o znajomości narzędzi kadrowo-płacowych, wiedzy jak wypełnić deklaracje, naliczyć ekwiwalenty, czas pracy, zasiłki chorobowe, wysłać dokumenty do programu Płatnik, informować pracowników o urlopach, dostarczać odpowiednie formularze. Nie możemy zapomnieć też o prowadzeniu teczek i akt osobowych pracowników. 

W ramach tej kategorii zaliczyć należy również rozliczenia z ZUS, PFRON oraz Urzędem Skarbowych, a także sprawozdawczość GUS.

2. Drugi filar to podstawy wszystkich wykonywanych obowiązków czyli solidna wiedza z zakresu kadr, płac i prawa pracy. Nie ułatwia tego ustawodawca – niektórzy określają Kodeks pracy (ustawę z 1974 roku) jako przestarzały… Do tego dochodzą liczne rozporządzenia, przepisy tarcz antykryzysowych, które również w dużej mierze wpłynęły na pracę kadrowej. 

Dodatkową przeszkodą jest to, że kadrowa z reguły nie posiada wykształcenia prawniczego i odpowiednia interpretacja nowych przepisów, a także przełożenie ich na realia firmy stanowi wyzwanie. 

Jak powinna przygotować się kadrowa w środowisku często zmieniającego się prawa pracy? 

Ma do wyboru śledzenie ciągle zmieniającego się prawa, czytanie licznych interpretacji, które nie zawsze oddają stan faktyczny sytuacji w swojej firmie. Może też wnosić o drogie porady z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Jest też inne wyjście….

Szkolenia w PKF Consult z zakresu kadr, płac i prawa pracy to omówienie studium przypadku z Twojej pracy, a także zrozumiały język szkolenia – język kadrowej i kadrowego – Twój język.

Na szkoleniu poznasz podstawy teoretyczne, które przełożymy na praktykę i ciekawe stadia przypadku. Dzięki tak zdobytej wiedzy sprawnie przełożysz ją na praktykę dnia codziennego i rozliczeń kadrowo-płacowych w swojej firmie.

Poprawne rozliczenie czasu pracy, naliczenie wynagrodzeń oraz kwestie związane z urlopami mają znaczenie nie tylko dla poprawności dokumentacji, ale również dla wizerunku solidnego i godnego polecenia pracodawcy

Dlaczego warto uczestniczyć w szkoleniach z zakresu kadr, płac i prawa pracy w PKF?

Szkolenia z prawa pracy oraz kadr i płac z PKF dają Ci taką możliwość. Dodatkowo szkolenia z firmą PKF to:

 • Ponad 20 lat doświadczenia w szkoleniach z prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.
 • Trenerzy są praktykami od wielu lat zajmującymi się i doradzającymi w zakresie prawa pracy ubezpieczeń społecznych, również pracującymi w firmach jako Główne Kadrowe i Główni Kadrowi, a także kwestii związanych z kadrami i płacami. Korzystając ze szkoleń w PKF Consult masz pewność, że trenerem będzie praktyk z wieloletnim doświadczeniem.
 • Najwyższa jakość autorskich materiałów szkoleniowych.
 • Zawsze życzliwe i szybkie wsparcie organizacyjno-techniczne pracowników Centrum Edukacji PKF Consult.
 • Szkolenia kadry i płace w PKF Consult zawsze obejmują najnowszy stan prawny omawianych ustaw (na dzień szkolenia), a także planowane zmiany przepisów. Trenerzy omawiają nie tylko zmiany w przepisach, ale też orzecznictwo Sądu Najwyższego oraz Stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy. Zmiany w prawie pracy, nowe prawo pracy - wszystko zawarte jest w programie szkolenia.
 • Dzięki przełożeniu zdobytej wiedzy na praktykę unikniesz ryzyka dotkliwych kar w przypadku kontroli przed Państwową Inspekcją Pracy.

Wybrane tematy szkoleń z zakresu kadr i płac

 • Szkolenie prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, w tym zmiany przepisów oraz omówienie bieżących zmian.
 • Szkolenia z rozliczania czasu pracy i tworzenia harmonogramów czasu pracy
 • Szkolenia z dokumentacji kadrowej oraz płac w tym zgłoszeń do urzędów (np. ZUS i zgłoszenia do Płatnika)
 • Szkolenia przeciwdziałaniu mobbingowi, dyskryminacji i molestowaniu (nierówne traktowanie w miejscu pracy)
 • Szkolenia z zakresu płac i rozliczeń
 • Omówienie orzecznictwa Sądu Najwyższego oraz stanowiska Państwowej Inspecji Pracy (PIP)
 • Szkolenia z ochrony danych osobowych w prawie pracy
 • Szkolenie - Prawo pracy z uwzględnieniem zmian wywołanych przez COVID-19 z uwzględnieniem zmian w spowodowanych pracą zdalną
 • Szkolenia z Rozliczenia Tarcz (nie mam pewności, czy to dobra kategoria, ale średnio pasuje mi w inne)
 • Prawo pracy, a podnoszenie kwalifikacji pracowników
 • Szkolenia z ochrony pracowników w prawie pracy
 • Szkolenie z przygotowania i wydawania świadectwa pracy oraz wszelkich czynności po ustaniu zatrudnienia (w tym m.in. umowa o zakazie konkurencji)
 • Optymalizacja zatrudnienia w warunkach kryzysu
 • Szkolenia kadry i płace dla określonych grup zawodowych (w tym Menedżerów, Dyrektorów, Kadrowych, osób z działu administracyjnego).

Szukasz szkolenia? Nie ma go na liście szkoleń otwartych z kadr i płac - zapytaj nas o wycenę szkolenia zamkniętego z kadr i płac dla Twojej Firmy - Skontaktuj się z nami

Forma szkoleń z prawa pracy, kadr i płac.

Szkolenia z prawa pracy, kadr i płac on-line

Szkolenie online jest kursem na żywo przy użyciu MS Teams, albo ClickMeeting. Podczas tej formy samokształcenia można zadawać w trakcie pytania trenerowi z zakresu Twojej pracy i związane z tematem szkolenia. Chcesz podnieść poziom swojej wiedzy i kompetencji, a także doświadczenia, a także uzyskać odpowiedzi na pytania nie ruszając się z domu (z biura) – te szkolenia są dla Ciebie.

Szkolenia z prawa pracy, kadr i płac stacjonarnie

PKF Consult prowadzi kursy szkoleniowe z zakresu kadr płac i prawa pracy w następujących lokalizacjach - Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach oraz w Opolu. Podczas szkolenia istnieje możliwość zadania pytania i uzyskania porady Trenera w zakresie swojej pracy. Szkolenie zawsze prowadzi Trener z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, co z pewnością znajdzie przełożenie na dobre decyzje, które podejmiesz podczas swojej pracy.

Rodzaje szkoleń otwartych

Szkolenia otwarte w PKF Consult to nie tylko kwestie związane z analizą danych, bezpieczeństwem informacji oraz ochroną danych osobowych.
Zapraszamy również na szkolenia z zakresu:

Prawo i podatki
Znajdziesz tu szkolenia ze zmian w polskim prawie ze szczególnym uwzględnieniem prawa podatkowego

Finanse i rachunkowość
Znajdziesz tu szkolenia z zakresu sprawozdawczości finansowej i rachunkowości oraz szeroko pojętych finansów dla dyrektorów, menedżerów oraz niefinansistów.

Analiza danych, bezpieczeństwo informacji i ochrona danych osobowych (RODO)
Znajdziesz tu szkolenia z zakresu RODO, cyberbezpieczeństwa oraz zagadnienia związane z controllingiem i analizą danych.

Zarządzanie
Znajdziesz tu szkolenia ułatwiające zarządzanie zarówno ludźmi, działami, jak i całą firmą.

Rozwój osobisty
Znajdziesz tu szkolenia związane z motywacją, zarządzaniem sobą w czasie, umiejętnościami negocjacji, sprzedaży i wszystkimi innymi, które pomogą osiągnąć Ci biznesowe i prywatne cele.